Porady prawne z zakresu obsługiwanej nieruchomości

Łatwo zarządza się nieruchomością, gdy jej stan prawny jest przejrzysty. Schody się zaczynają, gdy nieruchomość ma nieuregulowany status prawny, konieczne jest przeprowadzenie postępowania spadkowego, przysługuje kilku spadkobiercom lub jest częścią sprawy o podział majątku wspólnego.

Postępowanie spadkowe

Postępowanie spadkowe czy dział spadku to szczególny rodzaj spraw, w których równie duże znaczenie, jak znajomość przepisów prawa, ma umiejętność rozumienia ludzkich emocji. Istotą najkorzystniejszego dla Klienta poprowadzenia sprawy rodzinnej jest wysłuchanie, wyczucie i dokładne zrozumienie jego sytuacji. W tak trudnym czasie bardzo przydaje się pomoc osoby, która potrafi profesjonalnie doradzić, a następnie zaangażować się w rozwiązanie sprawy.

Zobacz więcej

Umowa najmu okazjonalnego

Najem nieruchomości, stał się niezwykle modną formą inwestycji. W dobie, gdy oprocentowanie lokat bankowych nie jest szczególnie wysokie, najem nieruchomości daje duże pole do manewru. Nieruchomość, nawet jeżeli jest kredytowana, sama się spłaca, a często zostawia co miesiąc sumę pieniędzy. Można to traktować jako inwestycje na lata lub w przyszłości mieszkanie dla dziecka. Co zrobić, aby zysk był duży, przy małym zaangażowaniu i bezpieczny? Tu warto zainteresować się umową najmu okazjonalnego (czyli dobrowolnym poddaniem się egzekucji przed notariuszem).

Zobacz więcej

Podczas konsultacji wykorzystuję wieloletnie doświadczenie zdobyte w kancelariach prawnych i notarialnych, w tym przede wszystkim sprawy o podział majątku, nabycie spadku oraz dobrowolnym poddaniu się egzekucji z umowy najmu okazjonalnego).

Każdego Klienta traktuję indywidualnie. W pracy korzystam z pomocy wyspecjalizowanych instytucji oraz na podstawie najnowszych uregulowań prawnych. Pozwala to na znalezienie najkorzystniejszych rozwiązań dla Klienta. Sprawa spadkowa czy podział majątku nie musi oznaczać wizyty w sądzie. Obecnie ustawodawca przekazał część uprawnień sądowych notariuszom. Dlatego chcąc przeprowadzić postępowanie spadkowe czy podział majątku, w znakomitej ilości przypadków o pomoc możesz zgłosić się do notariusza. Trwa to znacznie krócej.

Konsultacja prawna

Czego możesz się spodziewać podczas konsultacji:

1. przeanalizujemy Twój problem prawny,

2. jeżeli dysponujesz dokumentami, przejrzę je i ocenię czy są one wystarczające, aby rozpocząć postępowania,

3. wstępnie oszacujemy koszty takiego postępowania,

4. postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania,

5. jeżeli zdecydujesz się na podjęcie działań, wskażę Kancelarię Notarialną lub Adwokata (jeżeli będzie taka konieczność), który będzie najlepiej przygotowany do rozwiązania Twojego problemu, w sposób najmniej uciążliwy dla Ciebie.

Koszt konsultacji to 150 zł.