joanna_foto

O mnie

Cześć nazywam się Joanna,
chciałabym Ci zaproponować decluttering (odgracenie) Twojego domu.

Jestem pasjonatką declutteringu i minimalizmu (w ich przyjaznych aspektach). Zawodowo zajmuję się declutteringiem (odgracaniem) mieszkań (domów) z nadmiaru niepotrzebnych i nielubianych rzeczy. Pracuję w Warszawie oraz jej okolicy. Przywracam harmonie, ład i porządek w przestrzeni domowej oraz organizuję miejsce do przechowywania przedmiotów, aby służyły, a nie dodawały kolejnych zajęć.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą dwójki dzieci.
W social mediach znajdziecie mnie jako:

@organizujedom oraz joanna maciejewska organizuje dom

Miło Cię widzieć na mojej stronie, na której pragnę podzielić się z Tobą moimi sposobami na odnalezienie ładu i spokoju w życiu.

Odkąd pamiętam porządek, dawał mi wewnętrzny spokój. Gdy miałam problem, jego rozwiązanie rozpoczynałam od uporządkowania przestrzeni wokół siebie. To dawało mi możliwość innego spojrzenia na sprawę, a rozwiązanie problemu przychodziło znacznie łatwiej.

Jedni biegają, jeszcze inni czytają książki, dla mnie wyciszające jest pozbywanie się zbędnych przedmiotów (głównie dając im drugie życie), porządkowanie i organizowanie przestrzeni. Staram się, aby każda rzecz w domu miała swoje miejsce. W ten sposób oszczędzam czas, na szukaniu przedmiotów ważnych, które są zakopane pod tymi niepotrzebnymi czy przekładaniem rzeczy których nie lubię z miejsca na miejsce.

Praktyczne doświadczenia w declutteringu, zdobywałam już jako nastolatka - początkowo pomagając koleżankom w organizacji szaf, potem przychodziły pierwsze przeprowadzki i układanie życia prywatnego od nowa gdy pojawiły się dzieciaki i zobowiązania zawodowe.

Gdy synek pojawił się na świecie, kończyłam odbywanie aplikacji notarialnej - chciałam zostać notariuszem, a jednocześnie prowadziłam femmishu - sklep z małymi butami damskimi. Zatem dobrze zorganizowana przestrzeń domowa, dawała mi możliwość swobodnego poruszania w tych wszystkich dziedzinach, przy jednoczesnym dbaniu o rodzinę, która wymagała dużego zaangażowania. Każde doświadczenie życiowe, doprowadzało mnie właśnie do tego momentu.

Początkiem powstania Organizuje dom było spotkanie z koleżanką po latach. Ona miała rodzinę, ja obowiązki zawodowe, nasza znajomość ograniczyła się do rozmów telefonicznych. Spontanicznie spotkałyśmy się u niej w domu. W moich oczach była aktywną sportsmenką, która aktualnie poświęcała się wychowaniu dzieci. Rzeczywistość była inna. Była przygnieciona nadmiarem obowiązków związanych z dziećmi, domem, relacją z partnerem oraz rzeczami. W tamtym czasie sprzątnięcie salonu było dla niej jak wejście na ośmiotysięcznik. Odgracanie przestrzeni domowej wyszło zupełnie spontanicznie. Tu kluczowe było wsparcie drugiej osoby. Kolejne tygodnie pochłonęło odgracanie jej mieszkania, które odkrywało kolejne warstwy emocji, przykryte przez bałagan i obowiązki. Wyrzuciłyśmy lub oddałyśmy mnóstwo rzeczy, które blokowały ją przed działaniem. To zapoczątkowało proces zmian, które nastąpiły w jej życiu.

To pomogło i uświadomiło mi jak bardzo nadmiar niepotrzebnych przedmiotów może utrudnić codzienne funkcjonowanie, a kilka prostych rozwiązań może je znacznie ułatwić i spowodować, że dom będzie komfortowy. Bałagan blokuje mentalnie drzwi, których szukamy.

Decyzja dojrzewała we mnie. Etat u notariusza ani bycie nim nie dawało satysfakcji. Wiedziałam także, że problem z nadmiarem przedmiotów powiększa się oraz jak dużo satysfakcji daje mi decluttering. Dlatego teraz pomagam innym odmieniać wnętrze i uporządkować przestrzeń w domu, by zapanował w niej ład i spokój.

Większość z nas gdy problemy zaczynają się nawarstwiać, zazwyczaj zaniedbuje swoje otoczenie. Narastający bałagan pogłębia poczucie smutku i bezradności. Dlatego chcę Ci powiedzieć że nie jesteś sam/a i z otwartym sercem chcę podzielić się z Tobą moim sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją. Jestem w pełni przekonana, że poprzez uporządkowanie otoczenia, można przetrwać bardzo trudne życiowe momenty i odnaleźć spokój wewnętrzny. Wierzę, że to pomaga lepiej uporządkować myśli i emocje. Dotknięcie każdego przedmiotu pozwala przywołać emocje, które wywołuje i zastanowić się czy chcemy aby nadal pozostały w domu. Dlatego tak istotna jest Twoja obecność podczas odgracania. Tylko Ty wiesz, co te przedmioty dla Ciebie znaczą. Pozbywanie się przedmiotów, które mają negatywne skojarzenia, pozwala wprowadzić pozytywną energię do domu. Porzucenie przytłaczającego Cię ciężaru, pozwoli skupić się na marzeniach, rozwoju osobistym i cieszeniu się życiem.

Jestem przekonana, że uporządkowanie naszego codziennego otoczenia niesie ze sobą duże pozytywne zmiany nie tylko w domu, ale też w naszym życiu.

Chętnie pomogę także Tobie. Jeśli jesteś gotowa/y na przeorganizowanie i uporządkowanie domu i potrzebujesz wsparcia – możesz na mnie liczyć.

Zadbaj o siebie i zadzwoń do mnie

pozdrawiam Cię Joanna