3 triki, które pomogą sprzedać lub wynająć nieruchomość

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Zaistniała potrzeba kupienia mieszkanie. W dzisiejszych czasach już nie siadamy z gazetą w ręku, ale zaglądamy do internetu. To trochę jak zabawa w Wielkiego Brata. Niczym nieskrępowani, siedząc wygodnie na kanapie, zaglądamy do mieszkań innych osób. Muszę powiedzieć, że zawsze jestem, zdziwiona tym, co widzę. Teraz gdy mamy programy o wystroju wnętrz, o home staging 'u, na portalach zajmujących się wystawianiem mieszkań na sprzedaż nadal możemy podziwiać prywatne życie innych osób w całej krasie.

O gustach nie dyskutujemy tutaj, zatem przymykamy oko na wielokolorowe ściany. Sprzedając mieszkanie, naszym celem jest uzyskanie możliwie jak najwyższej ceny. Zatem zupełnie nie rozumiem co, chcemy, osiągnąć przekazując potencjalnemu kupującemu swoje pranie, schnące na suszarce, stertę niepozmywanych naczyń czy porozrzucane zabawki. Zgadzam się, jest to stały element naszego życia, ale osoba, która chce wydać kilkaset tysięcy złotych, być może zaciągnąć kredyt, nie chce oglądać naszego bałaganu. Wchodzi do internetu, w poszukiwaniu domu z marzeń.

Może zatem warto zainwestować, trochę czasu i pieniędzy, aby nasza nieruchomość wzbudziła zachwyt, a tym samym zysk z jej sprzedaży będzie znacznie większy. Pamiętajcie, pierwsze 40 sekund,decyduje o sprzedaży. Jeżeli nie masz pieniędzy na wielki remont czy zatrudnienie profesjonalnej home stagerki, wystarczą trzy triki. Dzięki ich zastosowaniu będzie znacznie łatwiej, przedstawić Wasze mieszkanie z korzystnej strony.

Przygotowywanie mieszkania na sprzedaż czy jego wynajem, przypomina trochę oczekiwanie na odwiedziny bardzo krytycznej cioci. Możemy być pewni, że zajrzy dyskretnie w każdy kącik i nawet jeżeli nie powie tego na głos, na pewno wyrobi sobie zdanie na temat gospodarza. Zatem odkurzamy, sterty ubrań chowamy, tam, gdzie ich miejsce, zmywamy naczynia itd.

Trzy triki home staging 'u nie są niczym odkrywczym, ale warto je zastosować.

Decluttering czyli odgracanie

Przede wszystkim musimy je dokładnie posprzątać. Odgracenie to podstawa. Większość z nas sprzedawała kiedyś samochód. Co robimy najpierw, dokładnie myjemy i czyścimy przed wystawieniem ogłoszenia, aby prezentował się atrakcyjnie. Otóż to! Z mieszkaniem jest bardzo podobnie. Należy pochować zbyt dużą ilość przedmiotów. Zetrzeć kurze, umyć podłogi, schować suszarkę do ubrań, pozmywać naczynia. Ktoś zapyta po co? Kupujący w pierwszej kolejności zobaczy bałagan, a czy naprawdę to chce kupić?

Pamiętajmy, że nie każdy kocha odgracanie i nie ma ochoty grzebać w cudzych rzeczach. Home staging, to przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Prekursorką jest Barb Schwarz i to ona wymyśliła to określenie w USA w latach 70’. Porównała dom na sprzedaż do sceny w teatrze, którą należy odpowiednio zaaranżować, wyposażyć, nadać charakteru, tak aby była atrakcyjna dla widza, czyli tutaj potencjalnego kupca lub najemcy.

Spraw, aby nieruchomość wyglądała świeżo

Musi być czysto i świeżo, to absolutna podstawa. Postaw w widocznym miejscu wazon z ciętymi kwiatami. To zawsze działa. Gdy przestrzeń przejdzie odgracenie, na stole będą stały świeże kwiaty, od razu powstaje wrażenie większej przestrzeni. A procentowa szansa na sprzedaż, znacznie wzrasta.

Napraw wszelkie usterki

Druga kwestia to naprawa wszelkich usterek. Cieknący kran, odpadającą od ściany tapeta, czy pogryzione przez psa drzwi, to dodatkowy argument u potencjalnego nabywcy do negocjacji ceny. Oczywiście w dół. Przy niewielkim wkładzie własnym możemy je naprawić lub umiejętnie odwrócić od nich uwagę. Nie chodzi o ukrycie wad, ale sprawienie, aby kupujący, patrzył w zupełnie inną stronę.

Zdjęcia

Trzeci trik to profesjonalne zdjęcia. To one dzisiaj sprzedają nieruchomości. Ich koszt jest niewielki w porównaniu do korzyści, które mogą nam przynieść w postaci zwiększonego zainteresowania nieruchomością. Jeżeli nie chcesz zatrudnić do tego fotografa, możesz zrobić zdjęcia sam. Pamiętaj, aby na zdjęciu przedstawić głównie atuty mieszkania.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, do zastosowania tych trzech sztuczek, zawsze możesz skorzystać z mojej pomocy. Uwierz mi, zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą. Mieszkanie zostanie szybko sprzedane lub wynajęte, a ty będziesz mógł zająć się czymś innym.

Profesjonalnie zajmuję się decluttering 'iem oraz home staging 'iem. Dodatkowo mogę wykonać profesjonalne zdjęcia, które będzie można umieścić w ofercie.

 

Podziel się swoją opiniąNewsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.