Miej mniej rzeczy

>

W idealnym świecie dzwoni do mnie klientka i umawiamy się na konsultację - dzięki temu mam możliwość zobaczenia ile ma rzeczy i wstępnie ocenić ile z nich opuści dom.

W prawdziwym świecie - prosząc mnie o pomoc zwykle już klientka przeczytała większość książek o organizacji, kupiła pudełka, ale porządek od samego tego zabiegu nie powstał, a jest tak bardzo zmęczona bałaganem, że chce działać. I to już.

I tu właśnie tkwi sekret.

To nie organizery i nowe szafy tworzą ład, żeby mieć porządek potrzebujesz mieć

MNIEJ RZECZY.

Wiem, że to rozczarowujące, ale żeby żyć komfortowo i w miejscu które daje poczucie spokoju i relaksu, trzeba uczciwie rozprawić się z każdą rzeczą w domu.

To opowieść trochę o mniejszej ilości rzeczy, ale także o trzymaniu rzeczy kategoriami. Tak zaczynam pracę z każdą osobą. Próbujemy zgromadzić rzeczy z jednej kategorii i w jednym miejscu (np: buty, ubrania, rzeczy dziecięce).

Następnie segregujemy je na 3 kategorie: 1. zostaje, 2. sprzedać/oddać, 3. wyrzucić.

Po tak przeprowadzonej selekcji - zawsze zostają puste koszyki, pudełka, sortery, a czasem nawet całe szafy. Dlatego w większości przypadków nie ma sensu kupowanie nowych.

Aby zmotywować moje klientki, po każdym odgracaniu zabieram ze sobą wszystkie rzeczy do wyrzucenia i oddania, a te które zostają pomagam układać w miejscu do tego przeznaczonym. Po moim wyjściu jest znacznie mniej rzeczy.

A poczucie szczęścia i ulgi jest tym co zostaje wniesione do domu.

Dajcie proszę znać, czy moje wpisy zainspirowały was do działania, a może chciałybyście zacząć działać lub macie do mnie pytania.

Podziel się swoją opiniąNewsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.