Decluttering - nowy początek

Gdyby rzeczy były TYLKO rzeczami, pewnie byłoby łatwiej, ale....

Jako ludzie mamy zdolność łączenia - dobrych, ale też nieprzyjemnych zdarzeń z przedmiotami. Dobrze to widać na przykładzie trudnych relacji. Gdy decydujemy się zakończyć relację, często jedynym łącznikiem z człowiek, którego już nie ma w naszym życiu pozostaje przedmiot, który trzymamy w domu.

Niby nic, ale za każdym razem gdy patrzysz lub go dotykasz podczas porządków, wracasz do wydarzeń, które były (a może nadal są) bolesne.

To często te przedmioty gromadzimy i także one zapraszają inne zupełnie niepotrzebne, które wypełniają powstałą pustkę. To jeden z powodów dla których tak trudno pozbywać się rzeczy. Dlatego nie czuj zawstydzenia, że prosisz o wsparcie.

Wielu z moich klientów zmagających się z trudnym rozstaniem, traumą z dzieciństwa czy zaburzeniami ze spektrum (m.in. ADHD) podczas terapii dowiadują się, że aby uporządkować mówiąc kolokwialnie sprawy w głowie, dobrym początkiem jest uporządkowanie domu.

Uporządkowanie rzeczy, pozbycie się nadmiaru jest tylko jednym z wielu kroków, które należy wykonać aby przywrócić swojemu życiu spokój, ale myślę że warto o siebie zadbać.

Każdy nawet mały krok, zbliża do życia, o którym marzysz, a które wydaje się niemożliwe. Daj sobie szansę. Zrób pierwszy krok, bez presji, bez oceniania.

Jeżeli Ty czujesz się przytłoczona/ny nadmiarem przedmiotów w domu i potrzebujesz wsparcia - chętnie nim będę.

Razem jest łatwiej.

Podziel się swoją opiniąNewsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.