Decluttering pokoju dziecka przed przeprowadzką

W związku ze zbliżającą się przeprowadzką Klientka poprosiła mnie o pomoc w redukcji liczby ubranek w pokoju pięcioletniej córki. Głównym problemem poza ubrankami były niewielkie zabawki. Ubranka przejrzałyśmy z mamą. Wiele z nich okazało się za małe. Części dziewczynka nie lubiła i nigdy nie nosiła. Po przejrzeniu dokładnie wszystkich ubranek pozostało ok 30% ubranek. Z uwzględnieniem tych, do których dziecko musi jeszcze dorosnąć.

Gdy dziewczynka wróciła z przedszkola, wspólnie przejrzałyśmy zabawkami. Zależy mi aby dziecko było obecne podczas odgracania jej zabawek. To mały człowiek, któremu należy się szacunek i unikam wyrzucania zabawek bez wiedzy zainteresowanej. Tu było ważne, aby zachować te, które dziecko lubi.

Dzieci niezmiennie  zaskakują. Gdy zapewni się im przestrzeń bez rozpraszaczy i opowie o swoim pomyśle na redukcje zabawek, podejmują konkretne i szybkie decyzje co do swoich rzeczy. Tak było również w tym przypadku. Z rzeczy które przeglądałyśmy pozostało ok 40%.

Podziel się swoją opiniąNewsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.