Decluttering - jak uporządkować dom

„Dobrze zorganizowany dom to porządek i ład nie tylko na półkach i w szafach, ale także wolna przestrzeń w głowie”.
Jeżeli chcesz uporządkować przestrzeń wokół siebie, jednak nie masz na to czasu lub pomysłu jak to zrobić? To miejsce jest dla ciebie!

Żyjemy w czasach gdy dobra materialne są na wyciągnięcie ręki. Kupujemy, dostajemy, kolekcjonujemy je. W miarę jak ich przybywa, nasza przestrzeń do życia lub pracy nie powiększa się proporcjonalnie do ich przerostu. Gdy się nad tym zastanowimy, większość z nich nie jest nam do niczego potrzebna. Odwlekamy porządkowanie, aż góra nas przerasta. Często jest to związane z ładunkiem emocjonalnym, co tym bardziej utrudnia zrobienie porządku (pamiątki po bliskiej osobie, pozostałości po związku).

Dlatego dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. „Wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się łatwe" podobnie jest z porządkiem. Gdy skończymy, odkryjesz, że to wcale nie było trudne, a zmiana zapanuje nie tylko w pomieszczeniu, ale również w Twojej głowie. Uczucie ulgi jest bezcenne.

Podczas declutteringu, będę Cię wspierać:

  • określimy miejsca, które przyprawiają Cię o ból głowy,
  • wspólnie uporządkujemy i posortowajemy rzeczy (na początku procesu nie zalecam kupna organizerów, wieszaków czy nowych mebli - najpierw sprawdzimy co już masz i wykorzystamy), takie rozwiązanie pozwoli oszczędzić czas, pieniądze oraz nie zagracimy przestrzeni kolejnymi przedmiotami,
  • odgracanie to proces, w którym będę z Tobą, miejsce po miejscu pomogą uporządkować wskazaną przez Ciebie przestrzeń. Może to być szafa, spiżarka, garaż lub cały dom - wszystko zależy od Twoich potrzeb. A to wszystko bez pośpiechu i w miłej atmosferze.
  • posiadam duże doświadczenie w dawaniu rzeczom drugiego życia, chętnie podzielę się z Tobą wiedzą. Część rzeczy możemy sprzedać lub darować innym osobom, którym rzeczy mogą się jeszcze przydać. Dzięki temu nie powiększymy góry śmieci i odgracimy Twoją przestrzeń.

Oferta declutteringu - odgracania obejmuje: szafy, garderoby, schowki, domowe biura, piwnice, garaże, strychy, spiżarnie, apteczki.