Decluttering - jak uporządkować dom

„Dobrze zorganizowany dom to porządek i ład nie tylko na półkach i w szafach, ale także wolna przestrzeń w głowie”.
Jeżeli chcesz uporządkować przestrzeń wokół siebie, jednak nie masz na to czasu lub pomysłu jak to zrobić? To miejsce jest dla ciebie!

Żyjemy w czasach gdy dobra materialne są na wyciągnięcie ręki. Kupujemy, dostajemy, kolekcjonujemy je. W miarę jak ich przybywa, nasza przestrzeń do życia lub pracy nie powiększa się proporcjonalnie do ich przerostu. Gdy się nad tym zastanowimy, większość z nich nie jest nam do niczego potrzebna. Odwlekamy porządkowanie, aż góra nas przerasta. Często jest to związane z ładunkiem emocjonalnym, co tym bardziej utrudnia zrobienie porządku (pamiątki po bliskiej osobie, pozostałości po związku).

Dlatego dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. „Wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się łatwe" podobnie jest z porządkiem. Gdy skończymy, odkryjesz, że to wcale nie było trudne, a zmiana zapanuje nie tylko w pomieszczeniu, ale również w Twojej głowie. Uczucie ulgi jest bezcenne.

Podczas procesu declutteringu, w którym będę Ci towarzyszyć:

  • określimy miejsca, które przyprawiają Cię o ból głowy,
  • zaproponuję rozwiązania, które pomogą uporządkować i posortować rzeczy (wykorzystując to, co już masz w domu lub doradzę, co warto kupić - wieszaki, pudła, przegródki do szuflad, worki próżniowe itp.), by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, jaką posiadasz,
  • krok po kroku pomogę przywrócić ład i porządek w Twojej szafie, domu, spiżarce lub garażu, bez presji i pośpiechu.
  • doradzę, co z niepotrzebnych Tobie rzeczy można sprzedać i gdzie, a co można przekazać dla organizacji charytatywnych.

Oferta declutteringu - odgracania obejmuje: szafy, garderoby, schowki, domowe biura, piwnice, garaże, strychy, spiżarnie, apteczki.