Garderoba kapsułowa początek

Co zrobić, gdy świat przytłacza?

Miewasz tak, że wszystko Cię przytłacza i nie wiesz właściwie co zrobić, w którą stronę pójść, za co się najpierw zabrać, a na co machnąć ręką? Większości problemów nie da się rozwiązać jednym telefonem, czy spotkaniem. Jednak od czegoś trzeba zacząć.
Wiesz co mi, pomaga? Sprzątanie szafy. Co jest takiego w szafie, że ich posprzątanie może oczyścić umysł, wskazać dalszą ścieżkę rozwiązania problemów. Rozwiązanie jest proste i może dlatego tak trudno dostrzec tę oczywistość.
W dobie łatwego dostępu do ubrań szafa stała się zbiorem źle podjętych decyzji, do których trudno się przyznać. Ile razy kupujemy przedmioty, bez zastanowienia, bo tanie, bo się przyda, ktoś nam tak doradził. Weź, a co Ci szkodzi. Ta niczego winna kolejna bluzka trafia do szafy. Już nie patrzymy na nią z takim entuzjazmem jak gdy ją kupowałyśmy. Staje się niemym przypomnieniem o źle podjętej decyzji. Jak tu z niej wybrnąć z twarzą. Oczywiście układamy ją w szafie lub po prostu wrzucamy. Leży tam miesiącami razem ze swoimi kumpelami, które w podobny sposób trafiły do tej samej szafy. Jednocześnie przysłaniają te rzeczy, w których rzeczywiście czujesz się świetnie.
Efekt jest taki, że codziennie otwierając szafę, masz tę samą myśl: "Nie mam się w co ubrać?, a szafa jakby mogła, powiedziałaby zapewne, chętnie by poszła na dietę, bo jest za gruba.
Dlatego pozbywając się rzeczy/przekazując je dalej, uwalniasz się od emocji, które reprezentują. Moment, w którym przestajesz je, widzieć jest momentem, w którym przestajesz je odczuwać co raz to na nowo.

Oddać ubrania czy je wyrzucić?

Ja robiąc porządki w szafie, tworzę sobie kolejny problem. Jaki? Gdy już coś wyrzucam ze swojej szafy, nie potrafię tego tak po prostu wrzucić do kosza. To zupełnie nie w moim stylu, Marnotrawstwo nie jest czymś dla mnie. Przez dłuższy czas doskonałym miejscem na dawanie drugiego życia ubraniom, były koleżanki, allegro czy OLX. Obecnie staje się to niezwykle trudne. Ponieważ jesteśmy mocno przesyceni ubraniami czy to nowymi, czy to z drugiej ręki.

Jako ostatnią deskę ratunku traktuję FB. Wystarczy jeden post: "oddam ubrania", a zawsze znajdzie się osoba, której one się przydadzą.

A jak sobie jeszcze wyobrazisz, że dzięki temu sprzątaniu możesz pomóc nie tylko sobie, ale i innym, to dzień robi się naprawdę piękniejszy i dodatkowych motywacji już nie potrzeba.

Garderoba kapsułowa

Tak, garderoba kapsułowa to temat, który przewija się od kilku lat, w czasopismach, internecie i telewizji. Jednak czy wielbicielka zakupów może myśleć o szafie składającej się z zaledwie kilkudziesięciu ubrań? Przez kilka lat nie mogłam sobie tego wyobrazić. Przecież kupowanie daje szczęście, ten moment, gdy znajdujesz ubranie, buty czy torebkę, w której czujesz się wspaniale, daje ładunek szczęścia na co najmniej kilka godzin. Jest tym, czym dla fotografa zrobienie tego jednego wymarzonego ujęcie. A można na nie czekać bardzo długo. Tyle że zdjęcie zostaje, a wymarzona rzecz wkrótce przestaje być już taka ładna i fajna, a w jej miejsce wchodzi 5 innych. I tak nasza szafa tyje i tyje, a poziom szczęścia nie jest już tak duży.

Chyba dlatego podjęłam wyzwanie i przez cały lipiec odchudzałam moją szafę. Jest lżejsza o jakieś 3 wielkie torby z Ikea. Ja natomiast czuję się lekko. Odzyskałam spokój i wreszcie widzę co mam w szafie. Z całą pewnością nie powiedziałam ostatniego słowa. Dodatkowym ułatwieniem jest dla mnie fakt, że przez ostatnie 5 miesięcy kupiłam tylko jedno ubranie. Zatem na razie nie spodziewam się efektu jo-jo.

Droga chwilami była trudna, ale warto spróbować. Planeta zdecydowanie nam podziękuje. Przy kolejnym wpisie, opowiem wszystko ze szczegółami.

Podziel się swoją opiniąNewsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.