Jak pozbyć się nadmiaru przedmiotów?

a najchętniej o obu tych funkcjach naraz. Chcielibyśmy mieszkać w czystych, jasnych przestrzeniach, do których z przyjemnością się wraca. Idealny dom to taki, w którym po wyjściu z pracy możemy się zrelaksować, usiąść w fotelu poczytać książkę czy przy lampce wina obejrzeć nowy serial na netflixie, gdzie dziecięce zabawki zawsze leżą na miejscu, a sterty rupieci nie wołają, żeby je posegregować. A do tego żadnych śmieci, trupów w szafie i bajzlu.
Idylla, tylko jak do niej dojść. Do mieszkania, które jest odgracone?

Decluttering zbędnych rzeczy

W naszej kulturze wyrzucanie kojarzy się z marnotrawieniem. Naszym rodzicom i dziadkom bywało naprawdę ciężko zdobyć podstawowe produkty czy elementy wyposażenia domu, więc to poczucie często mamy wpojone w domu

W naszych czasach przechowywanie rzecz, których nie będziesz używać, to strata czasu, energii i pieniędzy. Oddaj lub sprzedaj, a następnie zwolnij miejsce w domu na coś czego naprawdę potrzebujesz.

Co nas blokuje, co nie pozwala odgracić domu z nadmiaru przedmiotów?

Z jakiegoś powodu trudno nam pozbywać się rupieci. Wyrzuty sumienia pojawiają się, bo nadal nie lubimy wyrzucać przedmiotów, które nie są zniszczone i mogą się do czegoś przydać, fakt, że wydaliśmy na coś pieniądze, a mimo to nie korzystamy z tego, bardzo męczy. Ostatnim punktem na liście są nieudane prezenty, które z jakiegoś powodu czujemy się w obowiązku zachować, aby darczyńcy nie zrobić przykrości.

Co zrobić w takim momencie? Na początku trzeba odkryć, że rzeczy to nie nasze dzieci czy przyjaciele. One nie mają uczuć, nie będą płakać gdy je oddamy. Rzeczy to tylko RZECZY. My ich nie potrzebujemy, ale to nie znaczy, że muszą iść na śmietnik. Możemy im dać drugie życie. Dzięki temu my będziemy mieli więcej wolnej przestrzeni w domu, a osoba obdarowana radość, że otrzymała coś przydatnego. To nie jest bezznaczenia dla naszej Planety, która pęka w szwach jak nie odgracone mieszkanie.

Zrób decluttering i nie wyrzucaj na śmieci

Zatem co zrobić z nadmiarem przedmiotów, gdy już odgracimy chatę? Aby nie wysyłać na śmietnik rzeczy w dobrym stanie, rozważ kilka pomysłów gdzie można je przekazać.
Oto moje propozycje:
1. zapytaj znajomych lub rodzinę. Może ktoś potrzebuje zbędnych ci książek czy ubrań,
2. lokalne fora facebook czy grupy śmieciarka jedzie,
3. ubrania można sprzedawać na vinted lub allegro, jednak to zabawa dla cierpliwych,
4. książki, gry, sprzęty domowe czy zabawki to zdecydowanie OLX,
5. można także pomóc osobom potrzebującym, włączając się do lokalnych inicjatyw lub do sklepów charytatywnych.
Pewnie myślisz sobie, sam nie dam rady. Spróbuj!!!
Jeżeli nie dasz rady, umów się na konsultację
512 307 537
Wspólnie odgracimy Twój dom, aby był miejscem, do którego z przyjemnością się wraca.

Podziel się swoją opiniąTomek

3 lata temu

Pani Asiu jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc. Bez Pani "odgracenie" garażu odkładałbym jeszcze przed długi czas. A tak sprawa załatwiona szybko i w głowie też poukładane. Pozdrawiam Tomek.

Joanna Maciejewska

3 lata temu

Bardzo dziękuję 🙂

Monika

3 lata temu

Polecam z całego serca! Pomoc, mobilizacja, motywacja i opieka. Gruntowne porządki z Joanną to przyjemność. Rozstanie z setkami niepotrzebnych rzeczy, wcale nie bolało, a dom zrobił się większy i bardziej funkcjonalny.
Jeżeli nie masz czasu, tym bardziej polecam. Sama nie zmotywowałabym się do porządków na taką skalę, a z Joasią było to znacznie łatwiejsze. Dziękuję i do zobaczenia.

sight care

4 miesiące temu

Thank you so much!

uc satın al

4 miesiące temu

It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

uc satın al

1 miesiąc temu

It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

levant casino

2 tygodnie temu

It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

Newsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.