Jak urządzić domowe biuro?

Ten temat nigdy nie był tak aktualny, jak w ostatnich miesiącach. Dziwi mnie, że dopiero teraz o nim piszę. Pewnie dlatego, że siedzę na home office od kilku lat.

Swoją drogą to idealny czas, aby wreszcie pracować w stylu, jakim lubimy. Zawsze, gdy zaczynałam pracę, nikt mnie nie pytał jakbym, chciała, aby wyglądało moje biurko. Dostawałam gotowy produkt: biurko, krzesło, komputer i coś do pisania. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element wystroju w naszym życiu. Spędzamy przy nim średnio 40 godzin tygodniowo, to daje ok. 160 godzin w miesiącu itd., itd. To wariant optymistyczny. Jeżeli jest to korpo, to już sami wiecie ile to zajmuje.

Home office lubimy to?

Covid zmienił nasz sposób postrzegania codziennych rytuałów. Już nie spędzamy przed wyjściem w łazience pół godziny, potem kuchnia, szafa, dzieci, istny chaos. Teraz wszystko zwolniło. Rozpędu nabieramy, gdy siadamy do komputera i rozgrzewamy łącza. Sprawmy sobie przyjemność i urządźmy nasz domowy home office, tak dla siebie i pod siebie. Żeby to zrobić, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jaki lubimy styl? Jak dużej przestrzeni potrzebujemy, aby nasza praca nie była ciągłą walką ze spadającymi przedmiotami? Jakie lubimy kolory?

Mój home office

Przygodę z home office rozpoczęłam kilka lat temu, gdy zostałam mamą. To miejsce w moim domu, które najczęściej się zmienia. Od momentu, gdy po raz pierwszy otworzyłam komputer, zmieniło się niemal wszystko. Łącznie, z tym że wyburzyliśmy garderobę, która była częścią pokoju, aby powiększyć przestrzeń, zmieniły się też meble, zasłony, doszły dywany, kwiaty. W tym czasie odkryłam swój styl, co zajęło mi trochę czasu.

Wydaje mi się, że wymyślenie pomysłu na to, jak urządzić biuro w domu, zabrało nam najwięcej czasu. W trakcie wykańczania mieszkania skupiliśmy się na jego innych pomieszczeniach, pozostawiając ten pokój „samemu sobie”. To tu trafiały meble, które nie pasowały w nowo zaaranżowanych pomieszczeniach. Tworząc nie koniecznie, harmonijny misz masz.

Dopiero z czasem zdałam sobie sprawę z tego, czego mi w nim brakuje, co bym zmieniła, a czego na pewno nie chcę. Tym sposobem moje (czasami męża) domowe biuro jest mocno eklektyczne.

Żeby lepiej zrozumieć istotę mojego domowego biura, musicie wiedzieć, jest ono jednocześnie Showroom'em sklepu internetowego femmishu małe buty. Femmishu małe buty damskie to moje pierwsze internetowe dziecko. Ma już 11 lat. Tym zajmuję się na co dzień. Dlatego ważnym elementem są w nim regały oraz szafki do przechowywania butów. Zależało mi na tym, aby sprzęty biurowe jak kopiarka, drukarka, kasa fiskalna i tego typu sprzęty były niewidoczne dla oczu klientek. Dlatego wykorzystałam przestrzeń na ścianie z oknem. Po każdej stronie miałam około 1,5 m wolnej przestrzeni. Zamiast wstawiać tam zabudowę na wymiar, wykorzystałam zestaw mocowań elfa. To mój as z rękawa. Używam go tam, gdzie wiem, że koncepcja układu półek często się zmienia. Pudełka są często różnej wysokości, zatem możliwość zmiany wysokości była warunkiem koniecznym. Inaczej przestrzeń nie byłaby ergonomiczna. Tu mają swoje miejsce segregatory, sprzęty biurowe oraz buty. Możecie sobie wyobrazić, jaki panuje tam bałagan wizualny. Dlatego zakryłam to jednolitymi, ciężkimi, welurowymi zasłonami. W ten sposób nie tylko ukryłam to, co, nie jest ładne, (ale mimo wszystko potrzebne do pracy w biurze), ale i wyrównałam nieco proporcje mojego za długiego pokoju, w kształcie prostokąta.

Meble z decluttering 'u mogą być stylowe

Coraz bliższe są mi idee, dawania rzeczom drugiego życia. Dlatego wykorzystałam mój meblowy miszmasz i stworzyłam z wielu różnych stylów mój własny. To pomysł na ekonomiczne, ekologiczne i jednocześnie bardzo indywidualne rozwiązania. Połączyłam tak różniące się od siebie kolorami i teksturami meble. Prawie wszystkie są utrzymane w pastelowej kolorystyce (mięta, róż, turkus). Długo szukałam pomysłu na wykorzystanie starych nóg do maszyny do szycia, jednocześnie potrzebowałam długiego, ale wąskiego blatu do pracy. Dlatego z konstrukcji starej maszyny wykorzystałam tylko dwa elementy. Poddałam je piaskowaniu i malowaniu w pobliskim zakładzie. Na tak przygotowane nogi, położyłam podwójnej grubości blat ze sklejki, docięty na wymiar, w jednym z marketów budowlanych. Uwielbiam to biurko. Jest i nowoczesne, ale jednocześnie stylowe.

Najbardziej lubię rzeczy niepowtarzalne. Dlatego w moim domowym biurze znalazło sie miejsce na odnowioną lampka należąca do babci mojego męża. Jest też półeczka z kuchni dalekiej cioci w nowej miętowej odsłonie. Początkowo, nie wiedziałam co z nią zrobić. Teraz wiszą na niej torebki do pakowania butów, na kolorowych wstążkach.

Otrzymane od siostry stare i ciężkie w formie meble rzemieślnicze, potraktowałam papierem ściernym, a następnie pomalowałam je farbami kredowymi w delikatnym dziecięcym różu. Przy tej wielkości mebla, nawet róż nie wygląda infantylnie. Szczególnie że szafkę postawiłam na nowych dębowych i nowoczesnych w formie nóżkach. Wszystkie te rzeczy trafiłyby na wysypisko. Dzięki chwili pracy posłużą jeszcze wiele lat, a klientki femmishu cenią niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, niejednokrotnie chwaląc sposób łączenia poszczególnych elementów.

Gdzie szukać inspiracji na domowe biuro?

Tutaj wyjątkowo, nie potrzebowałam inspiracji. Wnętrze powstawało powoli z poszczególnych i zupełnie niezwiązanych ze sobą części. Dodatki są stylowe, ale nie przekombinowane.

Wspaniale mi się tu pracuje. Pokój jest od wschodu, zatem często pracuję w pierwszych promieniach słonecznych.

Nie każdemu jednak łatwo przychodzą pomysły do głowy, warto poszukać inspiracji w gazetach w internecie czy podpatrując w sklepach (które są czynne). Pomysły na to, jak urządzić biuro w domu, powinny się zacząć od określenia, co jest nam w nim niezbędne. Niektórym wystarcza wygodna kanapa i laptop na kolanach, inni będą potrzebowali biurka i kilku półek lub szafek, do przechowywania dokumentów.

Dlatego zacznijcie od określenia swoich celów. Warto również określić jaką powierzchnię przeznaczacie na domowe biuro. Następnym krokiem są kolory i materiały. Robiąc to powoli, będzie to naprawdę łatwe.

Jeżeli jednak okaże się, z nie jest łatwo, chętnie pomogę w stworzeniu idealnej home office przestrzeni. Trzymajcie się ciepło.

 

 

Podziel się swoją opiniąSolo Kolos

2 lata temu

Biuro pięknie się prezentuje i stylowy charakter zawdzięcza oryginalnym meblom wokół. Jak najbardziej można odnowić i przerobić po swojemu dany mebel, wymaga to trochę czasu i pracy, ale efekty na pewno będą bezcenne i wynagrodzą nam nasze wysiłki.

Joanna Maciejewska

2 lata temu

Zgadzam się, chwilę to trwa, ale satysfakcja gwarantowana.

pubg uc

3 miesiące temu

Thank you so much!

boostaro

3 miesiące temu

Thank you so much!

uc satın al

2 tygodnie temu

It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

Newsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.