Podsumowanie - odgracanie - decluttering

Podczas 2023 proces zmniejszania rzeczy w naszym domu znacznie przyśpieszył i wyszło ich ok 2000.

Jak wpływa na życie pozbycie się w rok 2000 rzeczy?

 1. Moje życie przestało się kręcić wokół układania rzeczy. Obecnie sprzątanie domu zajmuje nam około jedną godzinę (dzieci sprzątają swoje pokoje, a Ja z mężem pozostałe - łącznie z łazienkami i kuchnią). Nie mam tu na myśli generalnych porządków, ale takie podstawowe.
 2. W domu jest czysto i dzięki temu skupiamy uwagę na przedmiotach które lubimy. Panuje ład i dzięki temu jestem mniej rozdrażniona.
 3. Wszyscy domownicy wiedzą gdzie co jest - nawet dzieci.
 4. Nie spędzamy już godzin w marketach - wręcz ich unikamy.
 5. Sprzedaję masę swoich rzeczy na vinted - w ten sposób zaoszczędzone pieniądze przeznaczam na zakup ubrań dla siebie i rodziny.
 6. Bardzo zwracam uwagę na skład materiałów, z których są robione ubrania - wybieram te naturalne. Kupujemy mniej, zatem możemy sobie pozwolić nawet na te droższe, zrobione z naturalnych tkanin. To jedna z metod na ograniczenie zakupów. Trudno jest znaleźć dobry skład - poliestrowi i akrylowi - dziękuję.
 7. Przestałam wydawać bez przemyślenia pieniądze (choć pewnie głównie mam na myśli ubrania, rzeczy do kuchni, zabawki). W proces odgracania wspólnie z rodziną włożyłam mnóstwo energii, dlatego teraz zanim coś kupię - zastanowię się 20 razy. Piękne w tym jest to, że udzieliło się to również domownikom.
 8. Dzięki temu że nie wydaję pieniędzy na „głupoty”, odkładamy pieniądze, dzięki temu możemy spędzać czas pokazując dzieciakom różne części świata, budując wspólne wspomnienia.
 9. Mam więcej czasu, dzięki temu więcej przeżywam niż nabywam.
 10. Odgracanie daje mi cenne lekcje o sobie samej. Co tak naprawdę chowało się pod wszystkimi rzeczami, jakie emocje były zaniedbane i wciśnięte między durnostujki i ubrania. Przy odgracaniu to wychodziło na wierzch i czasami mocno bolało. Żegnając tym razem świadomie kolejne przedmioty, mogłam się skonfrontować sama ze sobą. I to chyba najważniejsza rzecz.
 11. Doceniam o wiele bardziej czas z najbliższymi i nieoczywiste, niematerialne prezenty. Czas jest najcenniejszą rzeczą, jaką mamy, nie chcę go marnować na rzeczy.
 12. Odkryłam jak bardzo prawdziwe jest powiedzenie: "mniej znaczy więcej" .
 13. I na koniec, moje opowiadanie o tym, ma moc. Coraz więcej koleżanek decyduje się stawiać pierwsze kroki i podoba im się ten proces 🙂

Czy to zachęca Cię do zrobienia pierwszego kroku?

Jeżeli nadal jeszcze odczuwasz lęk, zadzwoń proszę. Możemy zrobić go wspólnie. Krok po kroku odzyskasz przestrzeń.

Podziel się swoją opiniąNewsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

 • ul. Partyzantów 13 I
  05-850 Ożarów Mazowiecki

 • 512 307 537

 • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.