Wyjątkowe przedmioty-na wyjątkowe okazje

WYJĄTKOWY to słowo, którego będę nadużywać w tym wpisie. Dziś o wyjątkowych przedmiotach. Mówiąc przedmiot mam tu na myśli ubrania, perfumy, porcelanę, zabawki, jednym słowem rzeczy z bardzo wielu kategorii.
Często kupujemy je, dublując te które mamy już w domu. Dla przykładu mam piękne kubeczki, które wcześniej należały do mojej przyjaciółki, ale te trzymam na wyjątkowe okazje. To zacna wymówka, dla trzymania rzeczy, z których nie korzystamy. Tylko po co?
Moja rada:
Nie zostawiaj używania swoich wyjątkowych przedmiotów na wyjątkowe okazje.
Umilaj sobie życie nimi, właśnie dlatego, że są wyjątkowe.
Schowane na dnie szafy wraz z upływem czasu stracą swój wyjątkowy charakter i będą tylko kolejnym elementem zagraconej przestrzeni.

Drogie perfumy na wyjątkowe okazje

Dlatego już dziś idąc do pracy, użyj drogich perfum, które dostałaś w prezencie, a wciąż czekasz na wyjątkową okazję. Nie wiesz, co czeka, za rogiem, może właśnie ten dzień jest wyjątkowy, a jeżeli nie to przynajmniej będziesz pięknie pachnieć. Perfumy nie są jak wino i z czasem nie nabierają charakteru, a wręcz przeciwnie-wietrzeją. Zresztą gusta także się zmieniają. Może się tak zdarzyć, że któregoś dnia otworzysz flakonik-na wyjątkowe okazje, i dojdziesz do wniosku, że ich zapach nie już taki wyjątkowy jak go zapamiętałaś.

Pamiątki rodzinne - pozwólmy im żyć

Z mężem mamy zestaw porcelany, w skład którego wchodzą cztery kubeczki i dzbanek na mleko. W dzieciństwie mój mąż dostawał w nim od babci ciepłe mleko na śniadanie. Gdy babcia odeszła, zestaw trafił do naszej kuchni. Oczywiście był pomysł, żeby owinąć go folią bąbelkowąi wstawić na dno szafy, gdzie zostałby na zawsze zapomniany. Postanowiliśmy jednak inaczej. Korzystając z uroczych kubeczków, wspólnie budujemy nowe wspomnienia, pijąc z nich codziennie kawę. Dzięki temu kawa jest pięknie oprawiona, a wspomnienia wracają wraz z aromatem kawy. To nasz czas na rozmowę lub wtulenie się z kubkiem w dłoni do siebie, a czasem na wspomnienie babci. Dzięki nim nasze wnętrze przenikają przedmioty, które są częścią historii rodziny, ale jednocześnie ją tworzą.
Te kubeczki wspominają dobre chwile. Jeżeli jednak jest tak, że masz takie kubeczki, których wprost nienawidzisz, a trzymasz je jedynie z uwagi na fakt, że nie wypada ich wyrzucić, to już zupełnie inna kwestia. Nie namawiam do decluttering ich, ale te złe wspomnienia, można przekuć w dobre, np.: oddając je na licytację na szczytny cel. Odczarujesz w ten sposób złe wspomnienia, opróżnisz miejsce w domu i jednocześnie realnie pomożesz. Być może na Twoje kubeczki, ktoś bardzo czekał, żeby uzupełnić swoją kolekcję. Kto wie.

Ubrania zakładane od święta

Większość z nas ma w domu "takie lepsze" ubrania. Mówiąc takie lepsze, najczęściej mamy na myśli kupione za wysoką kwotę, podarowane przez kogoś lub na specjalne okazje. W obecnych czasach to, co dziś jest modne, jutro takie już nie jest. Nawet jeżeli nie podążamy za trendami, gust ewoluuje. Dlatego nie czekaj aż dobrej jakości ubrania, wyjdą z mody lub przestaną na Ciebie pasować, tylko dlatego, że żadna okazja nie była wystarczająco wyjątkowa dla tych wyjątkowych ubrań. Jeżeli je lubisz i czujesz się w nich dobrze, to ciesz się nimi, a jeżeli tak nie jest, warto zrobić w szafie miejsce, na coś, co będzie dawało Ci radość. Jakby to górnolotnie nie brzmiało, ubrania, też mogą dać szczęście, pod warunkiem, że je lubimy i dobrze się w nich czujemy, a nie tylko przydadzą się.
Takich przedmiotów jest mnóstwo, ja wymieniłam też, z którymi najczęściej się spotykam, ale pewnie przykłady można mnożyć. Pamiętajcie również, że niezależnie od ich ładunku emocjonalnego to tylko przedmioty. Jeżeli ich nadmiar powoduje dyskomfort, to warto się im przyjrzeć z bliska i pożegnać się z nimi.
Czy macie takie przedmioty w swoim domu, których odmawiacie używać, bo czekacie na wyjątkowy moment?

Podziel się swoją opiniąNewsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.

Współpraca

Kontakt

  • ul. Partyzantów 13 I
    05-850 Ożarów Mazowiecki

  • 512 307 537

  • joanna@organizujedom.pl

Czym się zajmuję?

Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie lub jej okolicy, a Ty chcesz ją odgracić i uporządkować? Jesteś we właściwym miejscu. Przejdźmy ten proces razem.

OrganizujeDom.pl | Copyright © 2020 All Rights Reserved.